Ponožkami za lidskou důstojnost

29. listopadu 2016 /
foto: foto: Pomáháme lidem na útěku

Koncem roku 2015 přicházely do evropských zemí desetitisíce lidí prchajících před válečnými konflikty, živelnými katastrofami či prostě hledající lepší život. V evropských zemích se zvedla na základě zpráv o „migrační vlně“ nejen vlna obav a protestů, ale také nebývalé solidarity. Tou dobou se na srbsko-chorvatské hranici zformovala skupina českých dobrovolníků, známá pod názvem Czech Team, jejíž neúnavná a dobře koordinovaná práce ji vynesla na titulní strany médií a získala jí renomé mezi známými humanitárními organizacemi. Po uzavření takzvané balkánské trasy v březnu 2016 se proud uprchlíků výrazně ztenčil, Czech Team však působí v Srbsku dál — nyní již pod hlavičkou oficiální organizace Pomáháme lidem na útěku (PLNU). Jak jsou na tom uprchlíci v tamějších táborech nyní, jsme si povídali s terénním koordinátorem PLNU Janem Zemanem.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.