Připravujeme: Doba plamenná a koronavirová

30. března 2020 /
foto: Mojmír Vlašín

Ve druhém letošním čísle přiblížíme rozsáhlé požáry přírody v různých koutech světa, dostane se však i na koronavirus, rašeliniště, veřejné lednice, ekofašismus, novou spiritualitu, komunitní život či na využití psů v boji s kůrovcem. Ekolog Mojmír Vlašín se podělí o další zážitky z Kuby, lékař Miroslav Šuta začne seriál o zdravotních rizicích chemických látek, opět přineseme ukázku z knihy biologa Andrease Webera, tentokrát z Biologie údivu.

V Kulturní zahradě rozebereme knihy Tma Sigri Sandbergové, Svoboda a neklid zvířecího života Florence Burgatové a Oko krokodýla Val Plumwoodové. Ohlédneme se též za divadelní hrou Mamutí jezero a filmy Na věčnost a V síti. Těšit se můžete i na rozhovor s novým předsednickým duem Zelených Magdalenou Davis a Michalem Bergem.

Než koncem dubna dvojka vyjde, můžete si dočítat jedničku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.