Připravujeme: Neřesti

30. ledna 2020 /

V prvním letošním čísle se zaměříme na environmentálně problematické „neřesti“ moderního životního stylu, konkrétně na kouření, létání, nakupování či konzumaci cukru, alkoholu a kávy. Mimoto přiblížíme udržitelnější lyžování, spolujízdy autem, přineseme ukázku z knihy německého biologa Andrease Webera Oživení a v recenzích probereme knihy Revoluce jednoho stébla slámy Masanobu Fukuoky, Náš dům je v plamenech Grety Thunberg a V kapitalismu. Proti kapitalismu. Za hranice kapitalismu od Jamese Hollowaye.

Těšit se též můžete na rozhovory s filosofkou Annou Hogenovou, socioložkou Oľgou Gyárfášovou, výkonným ředitelem Sea Shepherd Alexem Cornelissenem a s Bohumilem Kartousem ze vzdělávacího think tanku EDUin.

Než koncem února jednička vyjde, můžete si dočítat loňskou šestku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.