Připravujeme: Obnova

7. dubna 2021 /
foto: Exmoorský pony na pastvě, Ptačí park Josefovské louky. Autorka: Tereza Tlapáková
V hlavním tématu připravovaného čísla přiblížíme ekologickou (či ne tak ekologickou) obnovu krajiny, ať již ve formě rekultivací, revitalizací či rekonstrukcí.

Zamíříme na zámek Jezeří, do Ptačího parku Josefovské louky, biocentra Ostrůvek nebo dirt parku v Líšni, v seriálech přiblížíme historii ochrany přírody, aromaterapii či konspirační teorie. Dočkáte se i oprav starého nábytku, slovenské eko-politiky, iniciativy Re-set, kulturních podcastů nebo daru naslouchání.

K rozhovorům tentokrát zveme průvodce lesní terapií Aleše Miklíka, urbanistku Annu Beatu Háblovou nebo ekopedagogy Petra a Justinu Danišovi. V recenzích rozebereme filmy Obléhání města a Vlkochodci nebo knihy Bez vody to nejde!, Město pro každého či Žena v polární noci.  K novému sloupku o pořadu Nedej se! přibude jazykový Eko-sLovník.

Než dvojka koncem dubna vyjde, můžete si dočítat pandemickou jedničku. Že ji ještě nemáte? Podívejte se na seznam prodejních míst nebo si rovnou objednejte předplatné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 4/2024 vychází v 2. polovině srpna.