Připravujeme: Online

29. ledna 2021 /
foto: Jindřich Štreit

V hlavním tématu letošní jedničky sondujeme různé souvislosti nárůstu online aktivit během současné pandemie. Zamíříme do zdejších národních parků i luxusních ekohotelů v Africe, v seriálech opět přiblížíme antropocén, probereme se eko-drogerií a objasníme pojem geologie médií. Dojde i na participativní plánování, zbouranou přehradu, útok na Kapitol nebo festival Respekt k porodu.

K rozhovorům tentokrát zveme ornitologa Zdeňka Vermouzka. ochranáře Pavla Popeláře, političku a aktivistku Hanu Matouškovou nebo fotografa Martina Raka. V recenzích rozebereme filmy Vlci na hranicích a My Octopus Teacher, seriál The Queen´s Gambit nebo knihy Julie z vlčí smečky, Aktivní naděje či Ekonomie koblihy.

Přibude i nový sloupek o pořadu Nedej se! a druhé Mimi(eko)librarium. Než jednička koncem února vyjde, můžete si dočítat loňskou vesmírnou šestku. Že ji ještě nemáte? Podívejte se na seznam prodejních míst nebo si rovnou objednejte předplatné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.