Připravujeme: Šaty dělaj člověka

30. května 2019 /
foto: Jája Pivcová

V letošní trojce se zaměříme na oděvní a obuvní průmysl: podíváme se do pražské ekogalanterie, probereme se second handy, přiblížíme globální trendy v oděvním průmyslu, všimneme si dobrých příkladů z rozvojových zemí nebo se zeptáme, co nosí a v čem chodí osobnosti environmentální scény. V dalších textech rozebereme kauzu likvidace toxických ostravských lagun, zhodnotíme naši patnáctiletku v EU, navštívíme přírodní památku Betlém, přiblížíme hospodaření na církevní půdě nebo připomeneme dílo environmentalistky Donelly Meadowsové a právničky Polly Higginsové. Hovořit budeme se Stanislavem Komínkem, Terezou Volmutovou a Jerem Kuzmanićem. V recenzích se věnujeme knihám Bez obalu, Černobyl: historie jedné havárie a Krajina s vlky – Rapsodie šedých stínů. Než trojka koncem června vyjde, můžete si dočítat předchozí dvojku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.