Připravujeme: Vesmír

26. listopadu 2020 /
foto: Needpix.com

V hlavním tématu prozkoumáme vesmír a jeho environmentální i kosmologické souvislosti.

Reportážně zamíříme do uprchlického tábora Meheba, mezi úplňkové chodce a za dobrovolníky pečujícími o les a krajinu. V seriálech opět přiblížíme antropocén a létání a posvítíme si na dění v Radě České televize. Těšit se můžete i na zákaz klecového chovu, Klimatickou Dílnu nebo podcasty o přírodě. K rozhovorům jsme pozvali vědkyni Robertu Bimbovou, astrofyzika Radka Kříčka, terapeutku Zdeňku Voštovou či ochránce šelem Jiřího Beneše.

V recenzích rozebereme divadelní hru I am the problem, filmy Ztracený břeh a Život na naší planetě nebo knihy Atlas plastů, Jak ztratit Zemi, či Pořádek v pokoji, pokoj v duši.

Než pětka před Vánoci vyjde, můžete si dočítat letošní pětku. Že ji ještě nemáte? Podívejte se na seznam prodejních míst nebo si rovnou objednejte předplatné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.