Připravujeme: Voda v krajině

30. července 2020 /
foto: archiv Jiřího Malíka

Po deseti letech se v hlavním tématu čísla zaměříme na zadržování vody v krajině, se zvláštním důrazem na fenomén přehrad. Těšit se můžete i na reportáže z Kozího mejdanu a permakulturního Visegradu nebo na články o výmladkových lesích, ohňostrojích, kůrovci, Zelené perle či bezplatné MHD.

Hovoříme s ochranáři Petrem Rejzkem a Michalem Zedkem, fotografem Vladimírem Čechem ml. a ekologem Jiřím Malíkem. V Kulturní zahradě si pak posvítíme na film Roura a knihy Plasticus maritimus, Genialita ptáků a Kde zpívají raci.

Než koncem srpna čtverka vyjde, můžete si dočítat letošní trojku. Že ji ještě nemáte? Podívejte se na seznam prodejních míst nebo si rovnou objednejte předplatné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.