Připravujeme: Zahrádkaření

1. června 2021 /

V hlavním tématu připravovaného čísla přiblížíme fenomén zahrádkáření, a to jak z pěstitelského, tak sociologického, územního či přírodního hlediska.

Zamíříme na farmu Hare Krišna, v seriálech přiblížíme rozvojovou žurnalistiku, roli mokřadů, boj proti suchu, ohrožené druhy, osamělé pěvce nebo childfree hnutí, K rozhovorům tentokrát zveme ekozemědělce Christopha Nothomba, výrobce umělého masa Romana Kříže nebo hudebníka Alexandra Smutného. Dočkáte se též eseje Luďka Čertíka Živé, toužící a ukázky z knihy Thomase Berryho Velké dílo – naše cesta do budoucnosti. V recenzích rozebereme filmy Zkrocení přírody a Inteligence rostlin nebo knihy Malá lesní škola, Ztracená duše a Beton a hlína.

Než trojka koncem června vyjde, můžete si dočítat dvojkuŽe ji ještě nemáte? Podívejte se na seznam prodejních míst nebo si rovnou objednejte předplatné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.