Připravujeme: Zdravotnictví

13. října 2020 /
foto: Fakultní nemocnice u sv. Anny

V hlavním tématu tentokrát zamíříme do nemocnic a lékáren s otázkou, nakolik je tuzemské zdravotnictví environmentálně udržitelné. Reportážně se vydáme do zambijského Barotselandu a za visegradskými permakulturními hospodáři, těšit se můžete i na seminář Potulné univerzity přírody.

V seriálech se budeme věnovat antropocénu, létání, dezinformační scéně QAnon a jednorázovým plastům. Hovoříme se spoluzakladatelem Farmářské školy Jiřím Prachařem, náměstkem pražského primátora Petrem Hlubučkem, jogínem-letcem Aneeshem Mullacherim a kůrovcem Gedeonem Požírkou. V recenzích rozebereme knihy Ekolog lesa a krajiny Josefa Fanty či Zpátky na zem Bruno Latoura, dokumentární film Zbytkové ženy, výstavu Unplugged i klimatický cyklus HaDivadla.

Než pětka koncem října vyjde, můžete si dočítat letošní čtverku. Že ji ještě nemáte? Podívejte se na seznam prodejních míst nebo si rovnou objednejte předplatné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.