Připravujeme: Zvířata a klima

31. července 2019 /
foto: Miloš Frič
Co přinese letošní čtyřka?

V letošní čtyřce hrají hlavní roli zvířata a klima: připravujeme pro vás články o soukromých zoo a nelegálním obchodu s divokými zvířaty, ale i o záchranných stanicích a reintrodukci zubra. V pravidelném seriálu se dozvíte, jak u nás správně pečovat o půdu, těšit se můžete i na rozhovory s kanadskými ekozemědělci Kenem a Marthou Laingovými či s výtvarníkem Janem a fotografkou Radanou Dungelovými.

Dále přiblížíme stav klimatické nouze, hnutí Fridays for Future a jeho mediální obraz, objevovanou podzemní biosféru, kvalitu zdejšího školství, nástup politického crowdfundingu, chimérický kanál Dunaj-Odra-Labe či kauzu dálnice D8. Ohlédneme se též za knihou Věk nerovnováhy a filmy Hovory s TGM a Univerzity a svoboda.

Nemáte-li co číst, aktuální trojka je vám kdykoli k dispozici i online.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.