Pro myšlenku nerůstu je krize přínosem

27. února 2012 /
foto: Eva Fraňková

François Schneider je jedním z průkopníků hnutí ekonomického nerůstu, které se začalo formovat zejména ve Francii a Itálii na přelomu tisíciletí. Původně výzkumný pracovník v oblasti industriální ekologie mimo jiné pracoval na vývoji metodologie LCA (Life Cycle Assessment, posuzování životního cyklu) v Lyonu a přispěl k založení SERI (Sustainable Europe Research Institute, Výzkumný ústav pro udržitelnou Evropu) ve Vídni. V současné době působí v Barceloně, kde spoluzaložil skupinu Research and Degrowth, věnující se výzkumu ekonomického nerůstu. François se snaží kombinovat vědu a aktivismus, a shodou okolností se právě stěhuje do přímořského městečka Cerbère, kde iniciuje vznik nerůstové komunity. Povídali jsme si tedy jak o ekonomické krizi a nerůstu, tak o jeho komunitních plánech.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.