pivečko

Sbohem, pivečko, rozlučme sa spolu!

22. února 2024 /
foto: PxHere.com.
Hospoda je chrám i dlažba! Do vybraných brněnských putyk jsem chodil malovat, básnit, debatovat, meditovat, všemožně se rozpřahovat a u toho pít pivo. Protože hospoda dovedla nádherně sytit tuhle moji existenciální žízeň, což srovnatelně svedla snad jen neobydlená krajina, den bez ní byl jako vypelichaná drátěnka. Piju pivo dobře pět dnů, jde to se mnou podezřele ke dnu, i když už jsem hodně slabý, pořád mě to pivo baví. Oženil jsem se, narodila se mi dcera, potom druhá, ubylo hospody, zůstalo pivo večer doma pomalu vypité. Občasné návštěvy putyk začaly připomínat spíš film, na který přijdete v půlce a odejít musíte před koncem.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.