Šelmí kalendář 2020

25. listopadu 2019 /

Hnutí DUHA Olomouc sestavila pro vás sestavila kalendář z nejlepších snímků z fotopastí, které vznikly při monitoringu šelem v sezóně 2018/2019. Třináct černobílých fotografií vám dovolí nahlédnout do jejich soukromí.

Nástěnný kalendář je formátu A4, vytištěn je na recyklovaném papíře.

Místní skupina Hnutí DUHA Olomouc se věnuje už 20. rokem ochraně velkých šelem. Pravidelně také zveřejňuje záběry z tzv. fotopastí – automatických kamer, které snímají pohyb zvířat ve volné přírodě. Ty umísťují dobrovolníci Rysích a Vlčích hlídek v oblastech výskytu velkých šelem a získávají tak nejen ojedinělé záběry těchto plachých zvířat, ale i data, díky kterým se dozvídáme o jejich životě u nás. Kalendář si můžete objednat spolu s předplatným časopisu Sedmá generace.

Děkujeme za podporu velkých šelem i za podporu redakce 7.G.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.