Smělí jako Islanďané, šťastní jako Bhútánci

18. února 2013 /
foto: Cris Watk

Vylovit z hlubin internetu názor, že se světem je zle a pravděpodobně bude ještě hůř, nedá mnoho práce. Možná s ještě menším úsilím lze natrefit na ležérní protistanovisko: zásadní problémy nejsou, a i kdyby byly, nekonečná lidská invence se s nimi pokaždé snadno vypořádá. Pokud se však s truchlivou ani bezstarostnou krajností nespokojíte a zajímají vás propracovanější nápady, jak by se s ohledem na budoucí výzvy dalo už dnes začít pootáčet společensko-politickým kormidlem, připravte se na rozvleklejší pátrání. Nám během něj padly do oka zejména dva inspirativní případy systematického kolektivního hledání, kudy udržitelněji dál. Určitě byste ale našli i další. Stačí roztočit glóbus.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.