Šumavská anketa

10. srpna 2011 /
foto: Jaromír Kyzour

Několika lidem, kteří mají k situaci na Šumavě, co říct, jsme položili dvě otázky: 1. K čemu jsou nám národní parky a jakou roli by v nich měl hrát člověk? 2. Správa Národního parku Šumava kácí stromy bez posouzení vlivu tohoto zákroku na tamní přírodu, jak to ukládá zákon o ochraně přírody a krajiny. Nemá rovněž patřičné výjimky, které by zrušily platnost zákona, podle kterého se v národním parku nesmí ničit přírodní ekosystémy nebo poškozovat místa, kde žijí státem chráněné druhy zvířat. Je toto jednání podle vás z nějakého důvodu ospravedlnitelné? Bedřich Moldan a Tomáš Chalupa se omluvili, neboť byli právě na dovolené.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.