Tam, kde polárne líšky dávajú dobrú noc

25. dubna 2023 /
foto: Facebook Svenska Fjällrävsprojektet - Swedish Arctic Fox Project. Mláďa líšky polárnej, leto 2018.
Po dlhej a komplikovanej ceste z Bratislavy, ktorá viedla cez Viedeň, Stockholm, Östersund a Sorsele, som po dňoch strávených v dopravných prostriedkoch a po stresoch z nedoručenej batožiny konečne vystúpila na severe Švédska v obci Ammarnäs, kde sa nachádza jedno z centier, odkiaľ výskumníčky a výskumníci koordinujú záchranný program The Arctic Fox Project (Projekt líšky polárnej). Ide o pokračovanie unikátnej medzinárodne koordinovanej spolupráce na záchranu škandinávskych populácií líšky polárnej (Vulpes lagopus, v minulosti Alopex lagopus), ktoré boli ešte pred niekoľkými desaťročiami na pokraji vyhynutia.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.