Temelín už ve mně nevzbuzuje emoce

28. června 2022 /
foto: Jaroslav Studnař. Jiří Hájíček
Jiří Hájíček (*1967) patří mezi nejuznávanější polistopadové prozaiky. Vystudoval gymnázium v Týně nad Vltavou a Zemědělskou fakultu Jihočeské univerzity. Jeho romány Selský baroko (2005) a Rybí krev (2012) získaly ceny Magnesia Litera, román Dešťová hůl (2016), kterým dokončil „venkovskou trilogii morálního neklidu“, zvítězil v anketě Lidových novin Kniha roku a získal ocenění Česká kniha 2017. V roce 2018 odmítl převzít Státní cenu za literaturu na protest proti zpolitizování poroty. Jeho posledním románem je Plachetnice na vinětách (2020), v současnosti se vrací ke svým básnickým začátkům a věnuje se formě haiku.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.