Teplice ztuhlé bázní

25. října 2021 /
foto: Mariana Arkai. Stávka za klima, Teplice 2021
Svatý Šebestián, připoutaný řetězy a probodaný šípy, je jednou z nejimpozantnějších soch morového sloupu na Zámeckém náměstí. Jeho pohled směřuje vzhůru, tvář s pootevřenými ústy má ztuhlou bázní a nejspíše nikdy nevyřčenou otázkou. O sokl do nebe se tyčícího sloupu je opřeno několik kartonových transparentů popsaných i pomalovaných různými barvami, na nichž stojí Teplice za klima, Teď, nebo nikdy či Klimatická spravedlnost. A před nimi postává hlouček lidí, sice věkem nesourodý, ale s jedním společným cílem — vyvolat diskusi o klimatické krizi, jíž v současné době musíme čelit.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.