Volím morálku, toť vše!

10. srpna 2012 /
foto: Dominik Grohmann
Mladá filosofka Anita Ganowicz-Bączyková (*1979) přednáší environmentální etiku a filosofii na Univerzitě kardinála Stefana Wyszyńského ve Varšavě v rámci Institutu ekologie a bioetiky, kde jsem nějakou dobu trávil svá studia. Její přednášky prostupuje osobitá křehkost, v osobním hovoru však vyzařuje rozhodnou energii. Nejinak tomu bylo i při rozhovoru pro Sedmou generaci, během něhož jsme se dotkli situace zeleného hnutí v Polsku, tamního školství, její první knihy, otázky, proč chránit přírodu, nebo i toho, jak a proč se stala semi-vegetariánkou.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 4/2020 vyjde v 2. polovině srpna.