Vycházka za hadem hospodáříčkem

9. června 2018 /

10—14 hodin, Vlárský průsmyk. Výprava na jedno ze tří stanovišť, kde se v České republice vyskytuje užovka stromová, též přezdívaná jako had hospodáříček. Prozkoumáte hadí pasti, zúčastníte se odchytu hadů, jejich značení, měření a vážení a opětovného vypuštění do přírody. Dozvíte se, jak hadi žijí, jak se rozmnožují, co žerou a co potřebují k životu. Vhodné i pro děti. Vycházku povede zoolog, ekolog a bioastrolog Mojmír Vlašín. Přihlášky do 20. května přes hostetin.veronica.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.