Za Richardem Douthwaitem (1942—2011)

22. února 2012 /
foto: archiv Nadi Johanisové

Brzy poté, co vyšel jeho dialog s Lubomírem Mlčochem Zastavíme ekonomický růst? (7.G 1/2011), objevila se u irského ekonoma Richarda Douthwaitea recidiva rakoviny. Navzdory metastázi v játrech dál pracoval, psal články a přednášel. V létě 2011, kdy jsem se s ním setkala v Dublinu, vypadal ještě zdravě a věřil, že nemoc přežije. Jeho optimismus nakazil i mě, takže jsem mu ani neřekla, co pro mě znamenal a jak pro mě byl důležitý. Byla jsem přesvědčená, že ho ještě uvidím. To se bohužel nesplnilo.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.