Zelená (se) Země: hravé odpoledne pro děti o přírodě a ekologii

28. července 2021 /

Velvyslanectví Švédska – zahrada, Úvoz 156, Praha, 16-19 hodin. Existují světélkující živočichové? Poznáš stromy podle listů a jehličí? Víš, které druhy zvířat, hub a rostlin jsou ohrožené? Co je to ta změna klimatu, o níž se pořád mluví? Umíš třídit odpad? A máš už svůj hmyzí hotel?

To jsou otázky a úkoly, které pro děti a rodiče připravilo Velvyslanectví Švédska a nakladatelství Argo. Během odpoledne plné hravých a zároveň vzdělávacích aktivit o přírodě a ekologii volně inspirovaných norskou komiksovou knížkou Zelená (se) Země, která letos vyšla v českém překladu, se na jednotlivých stanovištích vypravíte na fascinující cestu do deštného pralesa, průmyslového města i pod mořskou hladinu, dozvíte se spoustu zajímavostí o zvířatech i rostlinách a dozvíte se, co pro přírodu a životní prostředí může udělat každý z nás. Více informací najdete tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.