Zelené záblesky v mediální mlze

15. června 2013 /
foto: Andreas Krappweis

Průměrný český život trvá zhruba jen 28 tisíc dní, jeden den má pouhých dvacet čtyři hodin a někteří z nás ještě ke všemu musí občas spát. Není divu, že nikdo nic nestíhá. A přesto: jak změřili analytici z Global Web Indexu, ve společnosti médií trávíme plných jedenáct hodin denně a podle výzkumníků z Kalifornské univerzity v San Diegu zkonzumuje průměrný obyvatel Spojených států za jediný den 34 gigabajtů mediálních dat. I kdyby tuzemské vstřebávání slov, obrázků a zvuků nebylo tak intenzivní, jedno je jisté: zůstat v mediálním obraze rozeznatelný je čím dál větší fuška a málokomu se to daří.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2022 vychází v 2. polovině prosince.