Afrika hoří pořád

25. dubna 2020 /
foto: Jeff Schmaltz, NASA. Požáry na území střední Afriky.
Celý svět je v plamenech. Loni lehlo popelem třináct milionů hektarů na ruské Sibiři. V Austrálii shořelo o jeden milion hektarů půdy méně, zato v boji s ohněm zahynula více než miliarda zvířat. Přes 2700 domácností ztratilo střechu nad hlavou a města objal kouř. Aby toho nebylo málo, počet požárů v Amazonském pralese meziročně vzrostl o 84 procent. Jak informovala BBC, navzdory tomu všemu suverénně nejvíce hořela Afrika. Nikdo si z toho ale velkou hlavu nedělá. Zemědělci totiž zpravidla nemají na vybranou.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.