Australské požáry silnější než kdy jindy

foto: Rob a Stephanie Levy
Částka, kterou letos lidé vybrali na pomoc Austrálii, se vyšplhala do závratných výšin, výzkumy ale naznačují, že pokud se fungování naší společnosti nezmění, budou podobné sbírky na záchranu lidí i životního prostředí potřeba stále častěji. Oheň zničil přes tři tisíce domů a připravil o život 33 lidí a odhadem miliardu zvířat. Požáry v Austrálii se sice vyskytují každoročně, ale vědci upozorňují, že na jejich intenzitu má vliv i klimatická změna a emise skleníkových plynů. „Změna klimatu se zde potkává se zvýšeným blahobytem lidské společnosti,“ říká Davina Vačkářová, vědkyně z Ústavu výzkumu globální změny AV ČR.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 5/2020 vyjde v 2. polovině října.