Amazon v Brně alebo s korporatívnym kapitalizmom na večné časy?

16. června 2014 /
foto: James White

Zámer výstavby obrieho logistického centra Amazon v Brne je priam ukážkovým príkladom konfliktu mainstreamovej ekonomiky a životného prostredia. Nežiadúcim účinkom, ktoré sú vedľajším produktom činnosti nadnárodných kolosov, stále nevenujú politici, ekonómovia ani média dostatočnú pozornosť.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Jeden komentář: “Amazon v Brně alebo s korporatívnym kapitalizmom na večné časy?

  1. Pipin Krátký, Otrokovice napsal:

    Užitečný článek!Asi by se moc nelíbil aktuálním politikům!Ten argument s artézskými studnami pod černovickou terasou je opravdu vážný.Naopak moc by nezabral jiný,že Amazon je ve světě znám jako neplatič daní.Po epizodě s Kvitovou by to nezabralo-platit daně se nemusí,je to součást svobodného rozhodnutí individuálního plátce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.