Ctibor Bezděk: v zdravém duchu zdravé tělo

3. prosince 2014 /
foto: Ctibor Bezděk: Jak rád jsem žil, Academia 2011 (všechna fota)

S mravností nejdál dojdeš, řekl si nejspíš na začátku minulého století Ctibor Bezděk, když začal pracovat na konceptu etikoterapie. Tato nauka o provázanosti duše a těla, stejně jako neúnavná propagace vegetarismu a života v souladu s přírodou a Bohem nadchly svého času mnoho lidí. I přesto je osvícený praktický lékař, spisovatel, pacifista a filantrop dnes takřka zapomenut. Neprávem, o čemž svědčí pozoruhodný životní příběh a hlavně nadčasovost jeho textů.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.