Cuba si, pero…

23. února 2019 /
foto: Mojmír Vlašín (vše). Deštný prales v Sieře Maestra.
Těšil jsem se na Kubu, kde mám příbuzné a kde je krásná příroda. Je to prostě Karibik. A je to taky cesta časem zpátky. Můj syn, který tuto zem zná líp než já, mě hned po uvítání na letišti seznámil s úslovím (podobné jsem si pamatoval ještě z časů socialismu od nás): Ničemu se nediv! Když se divíš, neptej se proč. Když se ptáš proč, nikomu neříkej, co si o tom myslíš. Když říkáš, co si o tom myslíš, tak se nediv. A nutkání se divit tady má člověk na každém kroku. Třeba když v noci potkáte na dálnici v protisměru neosvětlený koňský povoz, nebo přemýšlíte, proč zde platí dvě měny, peso cubano a peso convertible… Abych se přestal divit, vydal jsem se na vlastní cestu přes ostrov.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 4/2020 vyjde v 2. polovině srpna.