Divoké klisny na Dívčích hradech

25. srpna 2021 /
foto: Kristýna Čermáková. Koně Převalského v Praze.
Když míjím běžce na jedné z frekventovaných pražských cyklostezek, nedovedu si představit, že zde, uprostřed hlavního českého města, se nachází ohrada s divokými koňmi. A skutečně. Čtyři klisny koně Převalského se už v dálce pasou na horizontu tak, že zpoza nich vidím mrakodrapy na Kavčích horách. Že se nejedná o obyčejné stádo koní, napoví vysoký dřevěný plot, několik metrů od něj další elektrický plot a vyhlídkové plošiny pro návštěvníky.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.