Editorial

19. prosince 2022 /
foto: archiv F.
V tomto čísle se věnujeme zejména energetické a klimatické krize.

Vážená čtenářko, vážený čtenáři,

letošní rok byl mimořádně bohatý na události — válka, uprchlická vlna, energetická krize, akcelerující rozvrat klimatu a biodiverzity… Snažili jsme se je zachytit, seč nám um a síly stačily. Chtěl bych na tomto místě moc poděkovat všem těm, kteří Generaci nezištně vytvářejí, ať už „na jevišti“, nebo v zákulisí. Jen díky nim mohly všechny ty texty, fotky, audia, e-verze nebo knihy vzniknout. 

Ano, knihy. Po loňské knize rozhovorů jsme totiž společně s Lipkou v listopadu vydali povídkovou knihu Mojmíra Vlašína Podivné příhody ochránce přírody. Doufám, že vám v těchto pochmurných časech vyloudí blažený úsměv na tváři. Pořídit si ji můžete buď samostatně za lidových 200 korun, nebo k předplatnému. K němu nově nabízíme také Atlas hmyzu nebo Berkasovo — svědectví Dominika Obručy o dobrovolnické pomoci uprchlíkům na balkánské trase. Všechny možnosti najdete na stránce sedmagenerace.cz/obchod.

V příštím, už 32. ročníku našeho časopisu chceme přiblížit témata, jimž jsme se delší čas nevěnovali, například folklór, pytláctví, esoteriku, drogy, hudbu nebo veřejné stravování. V této souvislosti bohužel musím zmínit, že — stejně jako u řady jiných malých médií — je i naše finanční situace kritická. Můžete-li, obnovte si předplatné (jeho cenu zachováváme) a ztraťte o nás mezi svými známými dobré slovo. Za celým redakční tým vám srdečně děkuji. 

Klidné Vánoce a skvělý rok 2023 přeje

Vít Kouřil 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.