Editorial

25. srpna 2021 /
foto: Zdeněk Macháček
Ve čtvrtém letošním čísle sledujeme osudy kriticky ohrožených druhů.

Vážená čtenářko, vážený čtenáři,

minule jsem vás na tomto místě žádal o pomoc s knihou rozhovorů ke třicetinám Sedmé generace. Po dvou měsících s radostí konstatuju, že jste nám k dnešnímu dni poslali 177 tisíc korun, takže tento narozeninový knižní výbor opravdu může vyjít. Jste skvělí, mockrát děkujeme!

Téma tohoto čísla už tolik radosti nenabídne: najdete v něm totiž příběhy některých druhů živočichů, nad jejichž budoucností se stahují mračna. A zdaleka nejsou jediní: Pavel Pešout z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR vám v úvodním rozhovoru prozradí, že „jako kriticky ohrožené musíme hodnotit přinejmenším 1559 druhů a poddruhů organismů“. A nebýt nasazení spousty ochranářů a dobrovolníků, mohlo a může být mnohem hůře. Je však jasné, že bez podstatných změn v přístupu společnosti k přírodě ke zlepšení nedojde. A zatím to nevypadá, že se v tomto ohledu po říjnových volbách něco změní.

Očekávanou povolební kocovinu bude třeba okamžitě utopit v humorném nálevu. Hned v sobotu 9. října k tomu budete mít skvělou příležitost na premiéře/derniéře divadelní hry Stoka nad Soutokem souboru Verdis principála Mojmíra Vlašína. Jako obvykle v Divadle Husa na provázku. Moc rádi vás tam uvidíme.

Na závěr bych chtěl jménem redakce srdečně poděkovat naší korektorce a editorce Míle Zemanové Palánové za její dlouholeté obětavé a profesionální služby. Mílo, smekám brýle a přeju Ti všechno dobré v životě i díle.

Neohrožené babí léto přeje

Vít Kouřil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.