efektivní altruismus

Efektivní altruismus: pomáhat racionálně

21. února 2022 /
foto: animalcharityevaluators.org. Průvodce efektivním darováním na rok 2022
Taky se vás někdy tváří v tvář závažnosti a množství světových problémů zmocňuje pocit, že ať už vykonáte cokoli, bude to jen kapka v moři? Členové filosofického a sociálního hnutí Efektivní altruismus (EA) se tím nenechávají odradit a hledají způsoby, jak co nejlépe pomáhat druhým.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Jeden komentář: “Efektivní altruismus: pomáhat racionálně

  1. Žaneta Gregorová napsal:

    Tohle naprosto šílené uvažování. Všechno se měřit efektivitou nedá, nedá a nedá. Pomoc lidem bez domova se počítá na jednotky úspěšných případů, a tak s tím přestaneme? A co péče o umírající? Tam žádný progres a změna k lepšímu nejspíš nikdy nebude. Uvádět jako příklad někoho, kdo pracuje v korporátu, ale posílá prachy, je přesně to, čím se spolek prezentuje. Lidi z neziskovek a jejich práce je vlastně hrubě neefektivní! Už se těším, až nám matematicky řeknou, jak zabránit změně klimatu. Aha, proč to ještě neudělali?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.