Eko, pasiv nebo natur?

23. června 2017 /
foto: Zelená střecha ve Vrbovcích, foto: Martina Vrtělová.

Od roku 2020 budou muset všechny novostavby splňovat kritéria pro „budovy s téměř nulovou spotřebou energie“. Ale již dnes musí i rekonstruované domy splňovat určité energetické hodnoty. Tyto normy kopírují cíle Evropské unie snižovat spotřebu energie a produkci oxidu uhličitého. Konvenční stavitelství reaguje jednoduchým přidáváním dalších centimetrů izolace a vymýšlením nových složitých technologií. Jak se však se sílícími energetickými standardy vyrovnat, pokud uvažujeme o jednoduchém domě z přírodních materiálů? A lze si dnes vůbec postavit dům vlastníma rukama z lokálních (přírodních) zdrojů?

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Jeden komentář: “Eko, pasiv nebo natur?

  1. Petr "Pavouk" Hajner, Volary napsal:

    Zdravím z Volar,
    byť nejsem a nebudu stavitelem, toto číslo 7G mne velmi zaujalo a moc za něj děkuji. Je jen škoda, že rámeček se zajímavým textem o záporných iontech vedle článku v tištěném vydání chybí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.