Když se z domova stává investice

21. října 2019 /
foto: archiv F
Rok 2017, Praha. „Moji kámoši teď budou kupovat byt 3+1 za osm milionů korun. To už je celkem šílený,“ říká Filip, když se ptám, jestli by věděl o lidech pro výzkum o hypotečních úvěrech a rodinných půjčkách… Podle údajů Českého statistického úřadu rostly ceny nemovitostí v Praze v posledních letech v řádu desítek procent. Ceny nájemného nezůstávají pozadu a rostou ve všech krajských městech České republiky, často rychleji než reálné mzdy.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2022 vychází v 2. polovině února.