Klimatický závazek, ne klimatická nouze

26. října 2020 /
Se starostou městské části Praha-Lysolaje a náměstkem primátora Hlavního města Prahy pro oblast životního prostředí, infrastruktury, technické vybavenosti a bezpečnosti Petrem Hlubučkem (STAN) nebylo snadné se sejít. V době, kdy jsem mu psala poprvé, právě bojoval s nemocí COVID-19. Do minulého čísla Sedmé generace by se rozhovor hodil lépe. Škoda. Nicméně téma mětské mitigace a adaptace na klimatickou změnu je aktuální i v době, kdy přebírá vládu podzim a dny nejsou tak horké. Ani podruhé nám okolnosti nepřály, protože rostoucí čísla nakažených v Praze a jeho členství v krizovém štábu i blížící se volby mu braly mnoho času. Přesto rozhovor nakonec vznikl, jak je v této době zvykem, díky moderním technologiím.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.