Krajina je ve špatném stavu kvůli pasivní většině lidí

23. srpna 2020 /
foto: Jája Pivcová a Veronika Charvátová (vše). Michal Zedek (vlevo) a Petr Rejzek (vpravo).
Domov pro koroptve, krajina pro člověka, tak zní motto zakladatelů projektu ČIŘIKÁNÍ, který se zaměřuje na zlepšení stavu zemědělské krajiny a sdružuje odborníky se třemi stovkami dobrovolníků. Společně se věnují monitoringu a záchraně koroptví. Při rozhovoru s Petrem Rejzkem a Michalem Zedkem jsme navštívili jednu z lokalit spadajících pod ČIŘIKÁNÍ — keřový pás v místě Přerov-Hvězdárna. Mluvili jsme o tom, proč při navracení biodiverzity do krajiny sledují právě koroptve. Probrali jsme obnovu zemědělské krajiny, spolupráci s velkými zemědělci a dotace. Došlo i na téma vztahu lidí k přírodě a vnímání environmentálních témat veřejností.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.