Masaryk, Čapek, krajina a my

18. srpna 2019 /
foto: Bontonfilm. Hovory s TGM.
Zpěv ptactva, prezidentská standarta na zámecké kupoli. Zámek opouští postava v pumpkách. Střih, na gramofonovou desku dopadá jehla. Ozve se Ramona. Vidíme altán z hrubě opracovaného březového dřeva a v něm T. G. Masaryk, po chvilce dorazí i postava v pumpkách, Karel Čapek. Oba muži se přou o vydání knihy, která je námětem k filmu, na nějž se právě díváme. Oběma je spor nepříjemný, a tak vyrážejí na procházku, během které proberou vše od žen až po základy československého státu a soužití s menšinami. Debatou vyburcovaný sentiment je nakonec dovede ke shodě na vydání knihy, pustí si znovu Ramonu, oba odcházejí z altánu, zpěv ptáků až do konce titulků.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.