Mikrodobrodružství číhá za humny

21. února 2022 /
foto: Marie Drahoňovská (vše). Podle pověsti je název Vyskeř odvozený ze slov: Viz, keř!
Funím do kopce po neosvětlené silnici. Z obou stran mě obklopuje les, nikde ani živáčka. To si aspoň namlouvám, abych uklidnila své rozbušené srdce, reagující na každé šustnutí. Fantazie osamocené dívky procházející noční krajinou jede na plné obrátky. Odbočím na polní cestu a pod nohama mi křupá zmrzlá hlína. Měsíc, který sem tam prosvitne skrz protrhaná mračna, prozradí siluetu kopce s kapličkou rýsující se na obzoru. Zhluboka se nadechnu mrazivého vzduchu a přidám do kroku.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.