Nepotřebujeme úplně jinou společnost

7. prosince 2014 / ,
foto: SONY DSC

Vojtěch Kotecký (*1974) vystudoval systematickou biologii a ekologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. V roce 1992 vstoupil do Hnutí DUHA, kde působil až do letoška, v poslední dekádě jako programový ředitel. Předsedal evropské federaci Friends of the Earth, byl členem Rady vlády pro udržitelný rozvoj, zasedá v Radě Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. Napsal stovky článků a řadu studií o ochraně životního prostředí, v nichž se věnoval například změně klimatu, těžebnímu průmyslu, ekologické daňové reformě nebo nadnárodním společnostem. V roce 2007 obdržel Cenu ministra životního prostředí za „významný přínos prosazování věcnosti a odbornosti do veřejné debaty o ochraně životního prostředí“.Věcně a odborně působil i při našem rozhovoru. Od podzimu pracuje v think-tanku Glopolis, zabývajícím se ekonomickými a ekologickými souvislostmi globální i české politiky.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.