Nezamýšlená invaze živočichů

18. srpna 2019 /
foto: Pxhere.com. Želva nádherná.
Patříte k lidem, kteří v létě vyrazí ke Středozemnímu moři prohřát si kosti sluncem? Poslední data ukazují, že se změnou klimatu se mění i výběr destinací letních dovolených. Středomořské státy dříve či později čeká odklon turistů na sever. S trochou nadsázky můžeme změnu turistických destinací přirovnat k šíření živočichů do míst s příznivějšími podmínkami. Klimatická krize patří mezi hlavní důvody, proč se naše fauna mění před očima.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Jeden komentář: “Nezamýšlená invaze živočichů

  1. Zdeněk napsal:

    Podobně bych to tedy viděl i u invaze člověka z jiných kultur. Jaký je mezi tím rozdíll? Když migrují zvířátka, tak je to špatně a když lidé, tak je to přirozeně správné? Asi schizofrenie některých. .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.