Plýtvání potravinami považuji za úpadek naší civilizace

25. října 2021 /
foto: archiv Pavla Kosorina. Pavel Kosorin
V České republice je téměř 24 tisíc lidí bez domova. V Brně jich žije přes 1600. Značnou část svého života jejich pomoci zasvětil Pavel Kosorin, který s nimi pracoval v brněnské Armádě spásy. „Pochopil jsem díky bezdomovcům, že člověk nepřestává nikdy věřit. Dokud dýchá, doufá,“ ohlíží se za prací s lidmi bez domova. V roce 2014 spoluzaložil Potravinovou banku pro Brno a Jihomoravský kraj. „Měl jsem strach z toho, co budou jíst matky s dětmi, až budou mít prázdnou spíž,“ vysvětluje. Služeb potravinových bank v Česku využívá 160 tisíc lidí, což je o šedesát procent víc než před dvěma lety. Hovoříme spolu nejen o tom, ale i o plýtvání a politice.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.