Jak zavodnit nejen jižní Moravu

28. září 2021 /
foto: Stanislava Plášková
Debaty
Debaty
Jak zavodnit nejen jižní Moravu
Loading
/

Jaká je možná ochrana českých půd a české krajiny před následky sucha? Jaká je letos na Moravě situace, dá se říci, že pomohly mírně vydatnější deště? Jak lze zlepšovat retenční schopnosti krajiny? Jak opatření ovlivňují biodiverzitu a proč by nám na tom mělo záležet? A konečně, v jakém měřítku bychom je měli zavádět, aby to bylo skutečně efektivní?

Odpovědi na otázky přinesou v pilotním podcastu Sedmé generace dva hosté: Tomáš Havlíček, projektant a jednatel Atelieru Fontes, který se zabývá právě vhodným projektováním vody v krajině a také starosta jihomoravské obce Bratčice Jan Buršík, který právě na návsi své obce přinesl neobvyklé řešení (viz článek Na Bahně: náves, která budí pozornost). Oba také s moderátorem a autorem podcastu Štěpánem Jindrou nastiňují správná opatření a konkrétní příklady dobré praxe.

Poslechněte si necelou hodinu názorů a aktuálních možností, jak se zbavit sucha v krajině.

Podcast byl podpořen ze sbírky dobročinných obchodů Nadace Veronica.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.