Pomoc velká jak Brno

27. dubna 2022 /
foto: Marek Soška. Markrabě Jošt s ukrajinským štítem.
„Výstaviště — hlavní vstup, asistenční centrum pomoci,“ hlásí rozhlas MHD nejprve česky a pak ukrajinsky. Kdybyste vystoupili, sešli po dlouhých schodech a drželi se žluto-modrých ukazatelů, dorazíte do pavilonu B Brněnského výstaviště. V obrovském prostoru tu u stolečků sedí zhruba stovka ukrajinských žen, často s dětmi, někdy také starší lidé. Další proudí stále dovnitř a ven. Jaké pomoci se jim v Brně dostane, kam mohou zamířit dál a na kom síť pomoci stojí?
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.