Práva rostlin v Rheinauských tezích

21. dubna 2013 /
foto: archiv F

Mají mít rostliny svá práva? A pokud ano, jaká bychom jim měli přisoudit? Mají rostliny nějakou vlastní hodnotu i bez vztahu k nám, samy o sobě? Nebo jen odvozenou od toho, co poskytují lidem? A vůbec, nemůžeme si s nimi vlastně dělat, co chceme? Chceme-li si odpovědět na tyto otázky, musíme si ujasnit, co rostliny vlastně jsou, a to nejen ve vztahu k nám.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Jeden komentář: “Práva rostlin v Rheinauských tezích

  1. Jan Bílek, Brno napsal:

    Moc díky za překlad velmi zajímavých dokumentů! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.