Recyklovat nestačí, drahoušku

26. října 2020 /
foto: Denisa Reimannová
Poválečný rozkvět průmyslu v padesátých letech znamenal mimo jiné i počátek masové produkce plastů. Ročně se jich v tomto období vyrobily zhruba dva miliony tun. Prosperující země, rychlý nárůst počtu obyvatel a celková změna životního stylu si však žádaly hojnější výrobu, a proto se produkce potenciálního odpadu každým rokem zvyšovala. V současné době vypouští lidstvo do světa kolem 380 milionů tun plastu za rok, tedy téměř dvěstěkrát více než v letech padesátých. Stále více lidí si problém plastového znečištění uvědomuje a ve snaze chovat se šetrněji se řídí například radami představitelů obcí a firem, kteří propagují jednoduché východisko — třídění a následnou recyklaci odpadu. Představuje tato cesta skutečně efektivní řešení pro udržení planety jako místa vhodného k životu?
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.