RozežraMost aneb Chyba lávky

28. června 2022 /
foto: Wikimedia CC. Sky Bridge v Dolní Moravě
V květnu 2022 se v areálu Dolní Morava v Jeseníkách otevřel Sky Bridge — nejdelší visutá lávka pro pěší na světě. Je dlouhá 721 metrů a první návštěvníci se po mostě odnikud nikam mohli projít již v pátek 13. května a po naučné stezce se vrátit zpět. Lidé, kteří při současném zdražení pořád ještě nevědí, co s penězi, se mohli nechat vyvézt lanovkou. Dohromady je to přišlo na půl druhého tisíce korun. Pro našince pakatel. Možná by se zdálo, že jde o dobrý počin, případně o neškodnou zábavu, která seznámí veřejnost s krásnou a nedotčenou přírodou. Je tomu opravdu tak?
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.