Rychle a zběsile na dostihové dráze

29. dubna 2019 /
foto: PXhere.com
Nozdry anglického plnokrevníka sálají teplem, jeho tělo se leskne potem. Srdce muže na jeho hřbetu bije, div mu nevyskočí z hrudi. Oba čekají na povel ke startu, před sebou 6900 metrů dlouhou trať z trávy, písku a oranice a třiceti skoky. Někde v dálce se tyčí také Taxisův příkop, překážka, která zvyšuje tep nejen žokeji, ale i divákům dostihu Velká pardubická. Skok, na kterém v minulosti pro mnoho koní skončil závod, pro více než dvacet z nich i život. Adrenalinu, který je s dostihy spojený, propadlo mnoho žokejů, diváků, ale i sázkařů. S tímto sportem jsou spojené nejen silné emoce, ale i velké peníze investované do koní, startu, výhry i sázkových kanceláří. A co si s dostihem spojují koně sami? Názory se různí.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.