Ťažko rozložitelná okupácia

11. října 2014 /
foto: Iyad Al Baba

Environmentálne ohrozenie často odzrkadľuje sociálnu nerovnosť. Na okupovanom palestínskom území platí toto konštatovanie dvojnásobne, pretože sa útlak jeho obyvateľov odohráva aj po línii environmentálnej šikany. Pre izraelskú vládu je takáto forma represie demonštráciou nadvlády a kontroly životného priestoru Palestínčanov, ktorých územie okupuje už viac ako štyridsaťpäť rokov. 

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Jeden komentář: “Ťažko rozložitelná okupácia

  1. Lukáš Holeček, Praha napsal:

    Vím, že tady vstupujeme na nekonečný souboj dvou ideologických pohledů a stejně jako Vám se mi nelíbí situace Palestinců (rozuměj: obyčejných lidí), ale za environmentální situaci také může palestinská politická reprezentace, která svým extremismem do značné míry "okupuje" svůj vlastní národ – pokud by jim šlo opravdu o blaho země a lidí, kteří v ní žijí, dávno se už s Izraelem dohodnou. To, že jim napjatá situace vyhovuje, aby mohli disponovat mocí a vlivem na společnost, je věc druhá. Nemůžeme vytrhávat environmentální problematiku z kontextu – to je přece strašně nebezpečné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.