umělá inteligence

Umělá inteligence láká neziskovky

17. prosince 2023 /
foto: Vizualizace: Jana KK s pomocí AI.
Přesně před rokem, v listopadu 2022, byl světu představen ChatGPT. Za pět dní dosáhl počet jeho uživatelů první milion, po roce se šplhá ke dvěma stům milionů. Podle Parise Marxe, kanadského novináře a aktivisty, byl úspěch podpořen cílenou všudypřítomnou debatou o významu nástroje, který má změnit doslova všechno. Mohou tyto technologie pomoci i neziskovému sektoru? Nebo by měl „nezisk“ zůstat u lidských grafiků, překladatelek a zástupu dobrovolnictva a tvářit se, že nástroje umělé inteligence neexistují?
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.